You have a complaint against an EU institution or body?

Available languages:
  • LVLatviešu valoda

Eiropas ombuds turpina jauno dalībvalstu apmeklējumu, viesojoties Latvijā

Eiropas ombuds P. Nikiforos Diamandouros viesosies Latvijā 15. un 16. aprīlī, savas jauno dalībvalstu turnejas noslēguma daļā. Šīs vizītes ietvaros ombuds tiksies ar Valsts Cilvēktiesību biroja direktoru Olafu Brūveri, ar Ārlietu Ministru Rihardu Pīku un ar Īpašu uzdevumu ministru sabiedrības integrācijas lietās Nilu Muižnieku. P. Nikiforos Diamandouros arī uzrunās Rīgas Juridiskās Augstskolas studentus par tēmu "Pilsoņu tiesības, iespējas pārsūdzēt un Eiropas ombuds".

Komentējot priekšā stāvošo vizīti, ombuds izsaka savas domas: "tikai divas nedēļas pirms Eiropas Savienības paplašināšanās, esmu priecīgs par iespēju tikties ar savu Latvijas sadarbības partneri un ar Latvijas pilsoņiem, lai padziļinātu apziņu par ar Eiropas pilsonību saistītajām tiesībām, tai skaitā par tiesībām sūdzēties Europas ombudam".

Programma

Ceturtdien 15. aprīlī, Eiropas ombuds tiksies ar Eiropas Komisijas delegācijas Latvijā vadītāju Andrew Rasbash, sekos tikšanās ar Īpašu uzdevumu ministru sabiedrības integrācijas lietās Nilu Muižnieku. Tad Eiropas ombudu uzņems Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete un šīs komisijas locekļi. Pēcpusdienā Eiropas ombuds vispirms tiksies ar Ārlietu ministru Rihardu Pīku, sekos viņa lekcija Rīgas Juridiskajā Augstskolā.

Piektdien 16. aprīlī, ombuds tiksies ar savu Latvijas sadarbības partneri, Cilvēktiesību biroja direktoru Olafu Brūveri. Sekos tikšanās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aivaru Endziņu. Darba vizīti slēgs Valsts Cilvēktiesību Biroja organizēta preses konference.

Papildus informācija

Eiropas ombuds pašlaik apmeklē jaunās dalībvalstis ar mērķi informēt pilsoņus par viņu tiesībām. Latvija ir astotā ombuda informācijas brauciena ietvaros apmeklētā valsts. Vēl pirms 1. maija paredzēti Polijas un Lietuvas apmeklējumi.

 

Papildus informācijai lūdzam saistīties art komunikāciju pārzini Benu Hagardu, tel. +33 6 14 56 04 46.

Latest press releasesFor press inquiries

For further information about the Ombudsman's media activities, please contact: Ms Gundi Gadesmann, Head of communication, Tel. +32 2 284 26 09.