Chcieliby Państwo wnieść skargę przeciwko instytucji lub organowi UE?

Emīlija O'Reilija

Emīlija O'Reilija (Emily O'Reilly) par Eiropas ombudi pirmo reizi tika ievēlēta 2013. gada jūlijā. Pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, 2014. gada decembrī viņa atkārtoti tika ievēlēta uz piecu gadu pilnvaru termiņu un vēlreiz 2019. gada decembrī. Eiropas ombudes amatā viņa izmeklē administratīvas kļūmes Eiropas Savienības iestādēs un struktūrās. Par savu darbu viņa 2017. gadā saņēma “Schwarzkopf” Eiropas balvu un 2018. gadā — Prāgas Eiropas samita “Vision for Europe” balvu.

No 2003. līdz 2013. gadam Emīlija O'Reilija bija pirmā sieviete, kas tika iecelta Īrijas ombudes un informācijas komisāres amatā, un 2007. gadā tika iecelta arī par vides informācijas komisāri.

Kā valsts ombude Emīlija O'Reilija 2008. gadā saņēma Īrijas Valsts universitātes jurisprudences goda doktora titulu par darbu, kas ieguldīts cilvēktiesību veicināšanā viņas karjeras laikā. Dublinas augstskola 2014. gadā viņai piešķīra jurisprudences goda doktora titulu par viņas desmit gadus ilgo darbību Īrijas ombudes amatā.

Darbojoties kā žurnāliste, publikāciju autore un politiskā redaktore, Emīlija O'Reilija ir izpelnījusies ievērojamu vietējo un starptautisko atzinību, tostarp Hārvarda universitātes stipendiju 1988. gadā, kā arī daudzas valsts godalgas. Viņa ir sarakstījusi trīs ļoti atzinīgi novērtētas grāmatas par Īrijas politiku un plašsaziņas līdzekļiem un pašlaik ir Hārvarda universitātes Nīmena Žurnālistikas fonda Starptautiskās Konsultatīvās padomes locekle.

Strādājot kā žurnāliste, saņēmusi divas balvas: Gada žurnāliste sieviete (1986. gadā) un Gada žurnāliste (1994. gadā).

Emīlija O'Reilija ir precējusies, un viņai ir pieci bērni.

Obrazy Emīlija O'Reilija