• Lodge a complaint
  • Request for information
60th Rome Treaty anniversaryYour Europe - The portal to on-line European and national public services

Emily O'Reilly

Available languages: bg.es.cs.da.de.et.el.en.fr.ga.hr.it.lv.lt.hu.mt.nl.pl.pt.ro.sk.sl.fi.sv

Emīlija O'Reilija (Emily O'Reilly) par Eiropas ombudu tika ievēlēta 2013. gada jūlijā, un amatā stājās 2013. gada oktobrī. 2014. gada decembrī viņu ievēlēja atkārtoti ar piecu gadu pilnvaru termiņu. Vairāku grāmatu autore, agrāk strādājusi arī par žurnālisti un diktori, 2003. gadā viņa kļuva par pirmo sievieti, kas tika iecelta Īrijas ombuda un informācijas komisāres amatā un 2013. gadā tika iecelta arī par vides  informācijas komisāri.

Darbojoties kā politiskā redaktore, diktore un publikāciju autore, E. O'Reilly ir izpelnījusies ievērojamu vietējo un starptautisko atzinību, tostarp Hārvarda universitātes stipendiju 1988. gadā, kā arī daudzas valsts godalgas.

Viņa ir sarakstījusi trīs ļoti atzinīgi uzņemtas grāmatas par Īrijas politiku un plašsaziņas līdzekļiem un pašlaik ir Hārvarda universitātes Nīmena Žurnālistikas fonda Starptautiskās Konsultatīvās padomes locekle.

E. O'Reilly ir beigusi Dublinas Universitātes koledžu, iegūstot grādu Eiropas valodās un literatūrā (1979.g.) un Dublinas Trinity koledžu (1980.g.). 2008. gadā saņēmusi Īrijas Valsts universitātes jurisprudences goda doktora nosaukumu par darbu, kas ieguldīts cilvēktiesību veicināšanā, gan strādājot par žurnālisti, gan pildot ombuda amata pienākumus. Dublinas Universitātes koledža 2014. gadā viņai otro reizi piešķīra tiesību zinātņu goda doktores grādu.

Strādājot kā žurnāliste, saņēmusi divas balvas:  Gada žurnālists un Gada žurnāliste.