• Lodge a complaint
  • Request for information
60th Rome Treaty anniversaryYour Europe - The portal to on-line European and national public services

Emily O'Reilly

Available languages: bg.es.cs.da.de.et.el.en.fr.ga.hr.it.lv.lt.hu.mt.nl.pl.pt.ro.sk.sl.fi.sv

Emily O'Reilly valiti Euroopa Ombudsmani ametikohale 2013. aasta juulis ja ta asus ametisse 1. oktoobril 2013. 2014. aasta detsembris valiti ta viieaastaseks ametiajaks uuesti sellesse ametisse. Ta on raamatute autor ning endine ajakirjanik ja ringhäälingutöötaja, kellest sai 2003. aastal Iirimaa esimene naissoost ombudsman ja teabevabaduse volinik. 2007. aastal määrati ta ka Iirimaa keskkonnateabe volinikuks.

Tema karjäär poliitikatoimetaja, ringhäälingutöötaja ja autorina on tunnustust leidnud nii kodu- kui ka välismaal. Ta on saanud Harvardi Ülikooli stipendiumi (1988) ja mitu riiklikku auhinda.

Ta on kirjutanud Iiri poliitika ja meedia kohta kolm kriitikute heakskiidu pälvinud raamatut ning ta on Harvardi Ülikooli Niemani Ajakirjandusfondi rahvusvahelise nõuandekogu liige.

Emily O'Reilly on lõpetanud 1979. aastal Dublini Ülikooli Kolledži Euroopa keelte ja kirjanduse erialal ning saanud 1980. aastal Dublini Trinity Kolledži diplomi pedagoogika valdkonnas. 2008. aastal nimetas Iirimaa Rahvuslik Ülikool ta õigusteaduste audoktoriks, kuna ta on kogu oma ajakirjaniku- ja ombudsmanikarjääri jooksul edendanud aktiivselt inimõigusi. 2014. aastal andis talle õigusteaduste audoktori tiitli ka Dublini Ülikooli Kolledž (Iirimaa).

Oma ajakirjanikukarjääri jooksul on ta võitnud kaks auhinda, nimelt on ta kuulutatud aasta ajakirjanikuks ja aasta naisajakirjanikuks.