• Make a complaint
  • Request for information
60th Rome Treaty anniversaryYour Europe - The portal to on-line European and national public services

Identyfikacja wizualna Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich

Available languages: bg.es.cs.da.de.et.el.en.fr.ga.hr.it.lv.lt.hu.mt.nl.pl.pt.ro.sk.sl.fi.sv
Identyfikacja wizualna Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich

W dniu 27 września 2010 r. wylansowano nową identyfikację wizualną Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Nasze logo jest wizualnym symbolem mającym dotrzeć do szerokiej rzeszy odbiorców, a jednocześnie reprezentować tożsamość i wartości naszej organizacji. Ma wzbudzać ciekawość, być adekwatne i niezapomniane.

Kolory niebieski i żółty nawiązują do flagi europejskiej, co odpowiada geograficznym granicom, w obrębie których działamy. Kolista forma symbolizuje jedność i zgodę.

Dwukierunkowe strzałki w okręgu reprezentują wymianę i dialog, które są podstawowymi elementami metod działania Rzecznika. Układ strzałek tworzy znak równości symbolizujący równość i sprawiedliwość.

Powstałe logo ma być łatwe do przystosowania do wielu użyć i kontekstów i wyrażać dynamiczną i pozytywną obecność, gdziekolwiek się znajdzie.

Identyfikacja wizualna Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich została zaprojektowana przez Studio Apeloig (http://www.apeloig.com) w wyniku procedury przetargowej rozpoczętej w roku 2008. Kierujący studiem Philippe Apeloig był dyrektorem artystycznym Muzeum w Luwrze i laureatem nagrody Overall Award w roku 2009 przyznawanej przez International Society of Typographic Designers.