• Reichen Sie eine Beschwerde ein‏
  • Auskunftsersuchen
60th Rome Treaty anniversaryEuropa für Sie - Portal zu Online-Diensten der EU und nationaler Behörden

Lebensläufe


Jacob SödermanJacob Söderman (1995 - 2003)P. Nikiforos DiamandourosP. Nikiforos Diamandouros (2003 - 2013)Emily O'ReillyEmily O’Reilly (2013 - heute)

Verfügbare Sprachen :  bg.es.cs.da.de.et.el.en.fr.ga.hr.it.lv.lt.hu.mt.nl.pl.pt.ro.sk.sl.fi.sv

Emily O'Reilly

Emily O'Reilly

Europäischer Bürgerbeauftragter (2013 - heute)

Emily O’Reilly Europos ombudsmene pirmą kartą išrinkta 2013 m. liepos mėnesį. Po Europos Parlamento rinkimų 2014 m. gruodžio mėnesį ji į šias pareigas buvo paskirta dar 5 metų kadencijai. Eidama Europos ombudsmenės pareigas ji nagrinėja netinkamo administravimo atvejus Europos Sąjungos institucijose ir įstaigose. 2017 m. E. O’Reilly už savo veiklą pagerbta „Schwarzkopf Europe“ apdovanojimu.

E. O’Reilly buvo pirmoji moteris, paskirta eiti ombudsmenės ir už Informaciją atsakingos komisarės pareigas Airijoje (2003–2013 m.). 2007 m. ji papildomai paskirta į komisarės, atsakingos už aplinkos informaciją, pareigas.

2008 m. E. O’Reilly dirbant nacionaline ombudsmene, Airijos nacionalinis universitetas suteikė jai teisės garbės daktaro laipsnį už tai, kad ji per visą savo karjerą skatino žmogaus teises. 2014 m. jai suteiktas Dublino universitetinio koledžo Teisės garbės daktaro vardas už jos dešimtmetį trukusį atsidavimą Airijos ombudsmenės darbui.

Kaip buvusi žurnalistė, autorė ir politinių aktualijų redaktorė E. O’Reilly sulaukė vietinio ir tarptautinio pripažinimo. 1988 m. ji tapo Harvardo universiteto moksline bendradarbe ir gavo įvairių nacionalinių apdovanojimų. Ji parašė tris kritikų išgirtas knygas apie Airijos politiką ir žiniasklaidą ir dabar yra Harvardo Niemano žurnalistikos fondo Tarptautinės patariamosios tarybos narė.

Dirbdama žurnaliste ji gavo du apdovanojimus: Metų moters žurnalistės –1986 m. ir Metų žurnalisto – 1994 m.